Rajd „Święto Roweru 2017”

Utworzono dnia 02.10.2017

Pomimo pogody, która nie zachęcała do pieszych wycieczek, postanowiliśmy uczcić Światowy Dzień Turystyki, a jednocześnie Europejski Dzień bez Samochodu, biorąc udział w dorocznej imprezie turystycznej pod hasłem „Święto Roweru”. Zabezpieczeni przed deszczem, w pełnym składzie stawiliśmy się rano na zbiórkę przed szkołą. Podzieleni na drużyny, wspólnie przeszliśmy na ostrowski Rynek, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. Po otrzymaniu zestawów startowych i przydzieleniu zadań udaliśmy się na trasę rajdu. Maszerując ostrowskimi ulicami, młodzi turyści notowali przebieg trasy, aby na końcu otrzymać upragnione hasło.

Po dotarciu na metę rajdu w Szkole Podstawowej nr 6 otrzymaliśmy słodki poczęstunek i gorące napoje. Organizatorzy i gospodarze przygotowali wiele atrakcji, występy młodzieżowych zespołów muzycznych i tanecznych, konkursy i zawody sprawnościowe. Nasi  turyści reprezentowali naszą szkołę we wszystkich konkurencjach i zajmowali w nich czołowe lokaty. Pokazaliśmy, że umiemy daleko rzucać napompowaną dętka rowerową oraz bardzo wolno poruszać się rowerem podczas „żółwiej jazdy”. Zdominowaliśmy konkurs plastyczny zajmując kolejno: I miejsce – Oliwia Serafiniak kl. 5a, II miejsce - Karolina Przybylska kl. 4b, III miejsce – Nicola Smułka kl. 5b oraz Kinga Majchrzak kl. 4c. Bardzo cieszy nas też kolejne zwycięstwo w konkursie krajoznawczym, w którym I miejsce przypadło Mateuszowi Niewiejskiemu z kl. 5e, a III miejsce Krzysztofowi Kokotowi z kl. 6c. Podczas marszu ulicami naszego miasta wykazaliśmy szczególną aktywność pomimo deszczowej pogody. Wyróżnione zostały trzy uczennice z klasy 4b: Aleksandra Armanowska, Maria Sobczak i Patrycja Uciechowska. Laureaci wszystkich konkursów otrzymali nagrody.

Podczas tegorocznego rajdu „Święto Roweru” młodymi turystami opiekowali się panowie: Piotr Zawieja, Michał Pawlak i Mariusz Kubicki. Obecna była też nasza szkolna telewizja kierowana przez pana Sebastiana Biegańskiego.

Rajd „Święto Roweru 2017”

Utworzono dnia 02.10.2017, 21:12