Rajd Chopinowski 2017

Utworzono dnia 19.09.2017

Rajd „Jesień Chopinowska 2017”

Nowy rok szkolny młodzi turyści z naszej szkoły zainaugurowali udziałem w dorocznym Ogólnopolskim Rajdzie „Jesień Chopinowska”, który odbył się w niedzielę 10 września. To już 56. edycja tej popularnej w naszym regionie imprezy. Bardzo cieszymy się, że jak co roku dołączyli do nas nowi uczestnicy z klas czwartych. Świadczy to o tym, że zainteresowanie turystyką pieszą wśród naszych uczniów nie słabnie.

Tegoroczna trasa naszej pieszej wędrówki rozpoczęła się i zakończyła w Antoninie. Zatoczyliśmy pętlę odwiedzając: staw Goszczyn, tartak, pomnik F. Radziwiłła, Kociembę i rezerwat Wydymacz. Mogliśmy przy tym wysłuchać ciekawych opowieści pana Macieja Maślińskiego, który przewodził naszej grupie. Po dotarciu na metę i zameldowaniu się, posililiśmy się tradycyjną grochówką i odpoczęliśmy przez chwilę. Następnie przystąpiliśmy do udziału w zabawach, konkursach i konkurencjach sprawnościowych przygotowanych przez organizatorów. Bardzo interesujące propozycje edukacyjne przygotowało Nadleśnictwo Antonin i Lasy Rychtalskie. Dzieci otrzymały wiele ciekawych upominków i nagród. Warto podkreślić, że uczniowie naszej szkoły zajęli wszystkie miejsca na podium w konkursie krajoznawczym: I miejsce – Mateusz Niewiejski kl. Ve, II miejsce – Patrycja Kowalewska kl. VIb, a III miejsce – Anna Szukalska kl. VIb. Gratulujemy zwycięzcom! Całkiem nieźle poradziliśmy sobie również w konkursie strzeleckim.

Po emocjach związanych z udziałem w konkursach cała nasza grupa udała się do miejscowego kościoła, by zwiedzić go z przewodnikiem. Na mecie rajdu odwiedziła nas Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pani Beata Klimek. Obecny był również Starosta Powiatu Ostrowskiego pan Paweł Rajski.

Po zakończeniu rajdu, jego podsumowaniu oraz rozdaniu nagród udaliśmy się w drogę powrotną do Ostrowa. W czasie trwania całej imprezy wszyscy świetnie się bawiliśmy. Cieszymy się tak udanym rozpoczęciem kolejnego sezonu turystycznego. Uczestnikami rajdu opiekowali się p. Beata Raczak – Sobczak, p. Michał Pawlak i p. Mariusz Kubicki.

Rajd Chopinowski 2017

Utworzono dnia 19.09.2017, 06:44