Utworzono dnia 08.06.2017

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada
  lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
 lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Odwiedziny w Domu Ochrony Życia Poczętego

Słodycze, środki czystości, produkty żywnościowe, odzież oraz zabawki dla dzieci to dary, które uczniowie naszej szkoły przekazali podopiecznym Domu Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie.

W maju zaapelowano do rodziców i całej społeczności szkolnej o wsparcie rzeczowe  dla Domu Ochrony Życia poczętego w Odolanowie. W akcję włączyły się klasy I-VI. Jak zgodnie podkreślają uczniowie, był to odruch serca, by z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka, wesprzeć tych, którzy na naszą pomoc liczą najbardziej.

Dom Ochrony Życia poczętego to placówka, która pomaga kobietom, które na skutek niesprzyjających sytuacji życiowych w rodzinie, nie są w stanie przygotować się do porodu oraz bez pomocy innych sprostać zadaniom opiekuńczym wobec dziecka.

Przez cały maj Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało i przeprowadziło zbiórkę darów dla Domu Ochrony Życia Poczętego.

Grupa wolontariuszy oraz szkolna telewizja pod opieką pani Anny Świątkowskiej i pana Sebastiana  Biegańskiego odwiedziła Dom Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie. Wyjazd związany był z przekazaniem darów dla potrzebujących matek i ich dzieci zebranych przez całą społeczność szkolną.

Opiekun placówki s. Tomasza oprowadziła wszystkich po ośrodku oraz wyjaśniła zasadę funkcjonowania placówki. Wolontariusze mieli okazję porozmawiać z podopiecznymi placówki, pobawić się z maluszkami. Następnie uczniowie przeczytali wszystkim podopiecznym placówki bajkę pt. „Śpiąca królewna”.

Na zakończenie wolontariusze razem z kilkuletnimi dziećmi przebywającymi w ośrodku, bawili się na placu zabaw.

Uczniowie byli zadowoleni, że mogli poświęcić swój wolny czas dla innych.

Radość na twarzach matek i dzieci była największą nagrodą dla wszystkich. Wśród przygotowanych darów znalazły się słodycze i zabawki dla dzieci, ale największą część stanowiły środki czystości i środki pielęgnacyjne dla dzieci, których zakup jest zawsze największym kosztem finansowym dla placówki. W podziękowaniu s. Tomasza wręczyła podziękowania dla naszej szkoły za zorganizowanie zbiórki darów.

Obdarowani podkreślili: "to musi być wielka szkoła, że udało się zebrać tak wiele rzeczy". Wielka z pewnością jest, ale sercem i zaangażowaniem naszej całej społeczności. Dziękujemy i z pewnością nie zapomnimy o potrzebujących.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji charytatywnej i zachęcamy innych do naśladowania ich postawy.

Utworzono dnia 08.06.2017, 09:53