Obchody Światowego Dnia Walki z Otyłością

Utworzono dnia 27.10.2017
24 października z okazji Światowego Dnia Walki z Otyłością, uczniowie naszej szkoły razem z nauczycielami przygotowywali zdrowe, drugie śniadanie. Co jedzą uczniowie w Polsce? Na śniadanie masło orzechowe, potem batonik, a na obiad naleśnik z owocami. Do tego litry słodkich napojów. – Kiedy pytamy rodziców, czy ich dzieci jedzą słodycze i jak często to robią, okazuje się, że dorośli  nie traktują napojów jako słodyczy .W parze z nielimitowanymi słodkościami idą niezdrowe tłuszcze. Efekt? W ciągu ostatnich 20 lat liczba dzieci dotkniętych otyłością lub nadwagą wzrosła trzykrotnie. Obecnie w Europie 25 proc. dzieci ma nadwagę. W Polsce ten współczynnik oscyluje w granicach 18 proc. i stale rośnie.

Obchody Światowego Dnia Walki z Otyłością

Utworzono dnia 27.10.2017, 10:38