Szanowni Rodzice,

Z przyjemnością informujemy, że kadra nauczająca języka angielskiego w naszej szkole podjęła decyzję o rozpoczęciu korzystania przez uczniów platformy cyfrowej lektur dziecięcych i ćwiczeń kuaderno.com celem uatrakcyjnienia I unowocześnienia nauki języka Państwa dziecka. Kuaderno obecnie jest już użytkowane przez tysiące szkół podstawowych i gimnazjalnych, jako skuteczna metoda doskonalenia czytania i rozumienia języka.

Już od dziś Państwa dziecko w domu może czytać i odsłuchiwać setki angielskojęzycznych lektur jak i wykonywać ćwiczenia na swoim komputerze lub tablecie. W miarę pokonywania kolejnych poziomów zaawansowania o rosnącej skali trudności, dziecko zdobywa punkty, ucząc się języka w niezwykle atrakcyjny (niemalże zabawowy) sposób.

Wskazówki aby Twoje dziecko mogło rozpocząć naukę z Kuaderno.com :

Wejdź na stronę internetową web english.kuaderno.com
Dostęp dla ucznia uzyskujemy wprowadzając:
- Student username: XXXXXX
- Indywidualne hasło: XXXX
Wchodząc po raz pierwszy, niezbędnym jest zarejestrowanie adresu email jednego z rodziców
Wchodź w swoją Strefę Rodzica (english.kuaderno.com/tutor) zawsze gdy chcemy możemy zobaczyć postępy swojego dziecka, zmienić hasło lub nadać inny “student username”.
Jeśli z platformy korzysta więcej dzieci w domu, każde po zakończeniu swojej pracy musi pamiętać o wylogowaniu się naciskając “Log out”.

6 praktycznych porad aby mieć jak najwięcej korzyści z Kuaderno, już od samego początku jego użytkowania:

1. Zachęcaj dziecko do stosowania Kuaderno przynajmniej 3 razy tygodniowo, w 15 minutowych
sesjach.
2. Przeczytaj pierwszą lekturę z Bookroom wspólnie z dzieckiem, pokaż mu jak to działa.
3. Zrób z nim ćwiczenie w Trainer. Są to pytania dotyczące słownictwa, gramatyki, rozumienia i pisania.
4. Ciesz się z nim jego pierwszymi zdobytymi punktami i zachęcaj do pokonywania kolejnych etapów.
5. Zachęcaj dziecko aby “bawiło się” Kuaderno w wolnych chwilach (jadąc samochodem, w świetlicy...), jako że Kuaderno działa na dowolnym smartphonie czy tablecie z podłączeniem do internetu.
6. Raz w tygodniu sprawdzaj postępy Twojego dziecka w Strefie Rodzica i nie przestawaj zachęcać go do osiągania kolejnych poziomów.

W razie jakichkolwiek trudności z użytkowaniem platformy, proszę korzystać z pomocy poprzez kuaderno.com/help lub napisać do pomoc@kuaderno.com.

Lektury dziecięce po angielsku wraz z ćwiczeniami są najlepszą formą poprawienia zdolności rozumienia języka i
utrwalania nawyku czytania lektur, jak również i nauki języka w atrakcyjnej zabawowej formie. Jako szkoła Państwa dziecka liczymy na Państwa rodzicielskie zaangażowanie w zachęcaniu dziecka do doskonalenia swojego angielskiego z Kuaderno.

Loginy i hasła zostaną przekazane uczniom przez nauczycieli języka angielskiego.

Thank you !